Sonel Publishing
5a371c47bb775aa5dc32c4d91e6756e0

נפרדים

גיבורי המסך שלי, את רובם הכרתי בנעורי בקולנוע פריס (שני סרטים בכרטיס אחד), הולכים ונעלמים.

זה החל מטבע הדברים עם הוותיקים; MICHEL SIMON, JEAN GABIN (שני אלה שיחקו בנפרד את MAIGRET של SIMENON),                                       MONTAND, LINO VENTURA  וYVES, ובשנים האחרונות גם הדור הבא; JEAN PAUL BELMONDO עליו כבר נכתב כאן ועתה נפטר                                   JEAN-LOUIS TRINTIGNANT.

 

טרנטיניאן לא ניחן במראה מרשים; קטן קומה , שיער דליל ובכלל, אבל שפע קסם צרפתי בכל תנועה ובכל אמירה, וזכה לחבק בזרועותיו את הנשים היפות בעולם,          על המסך ומחוצה לו. עם BRIGITTE BARDOT נפגש בעידוד בעלה ROGER VADIM בצילומי הסרט ET DIEU CREA LA FEMME בשנת 1956.                      הם דחו  בתיעוב זה את זו. היא אמרה : לא אוכל לשכנע לעולם, אפילו במשחק, כי אני מאוהבת בו. הוא אמר: היא כלבה אמיתית. כל זה השתנה. התאהבו.                         הוא עזב את אשתו  השחקנית STEPHANE AUDRAN והיא את בעלה. ואז מצא אותה במיטה עם GILBERT BECAUD שרשם לו שיק (שלא נפדה) בבקשת סליחה, והעניין  עם ברדו נגמר, למרות הצהרות אהבה של שניהם גם אחרי. היו כמובן רבות אחריה, ביניהן ROMY SCHNEIDER. עם אשתו NADINE אם שלושת ילדיו נשארו קשרים חמים גם לאחר הגירושין והיא אף סעדה אותו על מיטת חוליו לקראת מותו.

הוא נפטר ב 2022, בן 91, עטור כמעט בכל פרס משחק אפשרי , לאחר למעלה ממאה סרטים ועשרות מחזות תיאטרון. כן זכה לשחזר אחד מסרטיו היפים והידועים ביותר UN HOMME ET UNE FEMME עם ANOUK AIMEE משנת 1966, למעלה מחמישים  שנה מאוחר יותר (2019),  בסרט LES PLUS BELLES ANNEES D'UNE VIE עם אותה שחקנית גדולה.

בין סרטיו שנמנו ברובם על סרטי הגל החדש, בהם היה בעיקר הגיבור המתלבט ולעיתים אף גולמני,  ניגודו של בלמונדו המוחצן והאקטיבי, יש סרטי אהבה, מתח ודרמה . ביניהם: LES LIAISONS  DANGEREUSES, LES BICHES, LE CONFORMISTE, L'ATTENTAT, JE VOUS AIME וכמובן רבים אחרים.

 

בין הסופדים לטרנטיניאן היה גם ALAIN DELON שאמר: הנה עוד חבר שעוזב אותנו לאחר בלמונדו. אני הרוס. טוב יותר היה אם היינו עוזבים ביחד. דלון בן ה 86 עדיין איתנו אך ככל הנראה לא לזמן רב. דלון חולה מאוד בשנים האחרונות ועתה רוצה לסיים את חייו בהמתת חסד, פרקטיקה חוקית בשוויץ, מקום מושבו. דלון, שלא כמו טרינטיניאן, נחשב לאחד הגברים היפים בעולם, פנים וגוף, ולמראהו היה חלק נכבד בקריירה שלו כשחקן, וגם  כפרזנטור של מותגים שונים. הוא נחשב סמל סקס ושחקן מוביל בעיקר בשנות השישים והשבעים, גם בצרפת וגם בהוליווד, אך משנות השמונים דעך כוכבו. בין סרטיו PURPLE NOON, ROCCO AND HIS BROTHERS, LE CERCLE ROUGE, ועוד. הוא זכור גם בשל השיר PAROLES של דלידה שם הוא ניצב בתא טלפון בלבוש שמזכיר דווקא בלש פרטי, במעיל ארוך וכובע משוך על פניו, ומתחנן לדלידה שתחזיר אותו אליה, אך היא, נקעה נפשה מאמירותיו המתוקות שאין דבר מאחוריהן.

דלון היה עם נשים שהיו משאת נפשו של כל גבר (כמעט), לרבות בריז'יט ברדו ורומי שניידר שהוזכרו לעיל, וגם MIREILLE DARC ו- DALIDA ועוד רבות אחרות. כמו טרנטיניאן התחתן גם דלון רק פעם אחת, עם NATHALIE.

ועוד לא הזכרנו את השחקניות שאהבנו, שזנחו אותנו לאנחות; SIMONE SIGNORET, JEANNE MOREAU, ANNIE GIRARDOT, ועוד ועוד ועוד.

שוב אנחנו לבד.

 

 

 

 

 

 

שתפו פוסט זה:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *