Sonel Publishing
מייל 5- מה קורה

מה קורה

אנחנו עסוקים בארץ במהפכה משטרית, הפגנות, פיגועים, איומים בכל הגבולות, וכמובן מסכימים עם המנהיג שכל הטוב הזה הוא באשמת הממשלה הקודמת ואילו זו הנוכחית היא נופת צופים.

בפריס מביעים עניין במה שקורה בארץ. הנשיא מקרון כבר נזף במי שנזף, באותו אחד שיזם ביקור בפריס  בין מסע למלונות איטליה לבין סוף שבוע במכבסות אנגליה, אבל למרבית הפלא יש לפריסאים ולצרפתים בכלל גם הרבה עניינים אחרים לעסוק בהם.
אחד הנושאים קשור אף הוא , לצערנו, אלינו. ידידו הטוב של נתניהו, מאיר חביב, רץ לבחירות לאסיפה הלאומית כמייצג אזור בחירה חיצוני         ( צרפת מאפשרת הצבעה גם לאזרחים השוהים מחוץ לגבולותיה) הכולל בין השאר את ישראל ואת השטחים. דא עקא, המועצה החוקתית בצרפת פסלה את בחירתו בשל אי סדרים ומניפולציות שהשפיעו על התוצאות. ביבי ושרה מיהרו לנחם. הוא ינסה לרוץ שוב. מתנגדיו בצרפת מציעים לו לרוץ לכנסת בחסות חברו במקום לפרלמנט הצרפתי.
ובעניין אחר: ההפגנות, המחאות והשביתות נמשכות גם לאחר שמקרון העביר את שינויי הפנסיה בחקיקה שנויה במחלוקת. בהפגנות ובחסימות בפריס יש גילויי אלימות לא מעטים, כולל ניתוץ שמשות בבתי עסק, הצתות ומאבקים בשוטרים המגיבים אף הם באלימות לא קלה. אחד הניזוקים במהומות הוא הביסטרו/מסעדה LA Rotonde אשר ב Montparnasse, מקום מומלץ, יפה וטוב, בו אכלתי ולגמתי לא מעט.              הביסטרו הוצת שוב, לאחר שכבר בשנת 2019 נשרף על ידי האפודים הצהובים, והכל בשל היותו מקום בילוי מועדף על ידי הזוג מקרון,             ולפיכך סמל שיש לחבל בו.
לא רק זו אלא אף זו; ביקורו של מלך אנגליה בצרפת נדחה לבקשת הנשיא מקרון בשל שביתות מתנגדי השינוי בפנסיה, והחשש שהשיבושים לא יאפשרו קבלת פנים כנדרש באירוע כזה.
נושא חשוב בהרבה: במשאל העם לגבי השימוש ב  trottinettes השיתופיים (היזכרו במייל המתריע על ריבוי האותיות המיותרות בשפה הצרפתית) הלא הם הקורקינטים החשמליים, לקחו חלק רק כ 7.5% מבעלי זכות ההצבעה. תשעים אחוזים מהם הצביעו נגד. על 15,000 הכלים המוצבים בעיר להיעלם עד תחילת ספטמבר שנה זו. 103 אלף מצביעים החליטו עבור כ 1.4 מיליון תושבים. פריס היא העיר הראשונה באירופה המקבלת החלטה כזו.
עניין אחר שחשיבותו רבה, הוא סקר הנשים היפות בפוליטיקה הצרפתית שערך המגזין לאשה Marie France. המגזין מונה 28 נשים בתפקידי מפתח; שרות, מנכ"ליות, יועצות וכד' בליווי תמונותיהן ונתוני קריירה. מירב מיכאלי לא הייתה מרוצה מפרסום כזה בארץ.                            מתי החלטנו שלהיות יפה זה משהו שאסור להראות או לדבר עליו? שוב יצאתי, כמו המגזין, מתחום הפוליטיקלי קורקט הישראלי.
בתחום הנדל"ן, כמו אצלנו בארץ, לאחר שנים של עליות חדות מסתמנת מגמת האטה במחירים, בעיקר בערים הגדולות. אמנם גם כאן הריבית גבוהה, אך מי שבידו המזומן יוכל הקיץ לרכוש נכס במחיר סביר, אמנם לא כמו ביוון או פורטוגל. לידיעת אותם השוקלים רילוקיישן אם ההפיכה המשטרית אכן תמומש. אם אכן תחליטו לקנות בית בצרפת, שימו לב לשם המקום. בצרפת לא מעט עיירות וכפרים ששמותיהם מוזרים ולעיתים אף מביכים. הייתם קונים בכפר ששמו Misery ליד Calais? או גרוע מזה העיירה Anus ב Bourgogne? או Bitche בגבול גרמניה? אולי עדיף כבר Pis בדרום מערב המדינה או מהצד השני Craponne? לשיקולכם.

שתפו פוסט זה:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *